Szybki kontakt

Denteamed

NZOZ Denteamed

tel. (81) 479-37-88
20-817 Lublin
ul.Poligonowa 12/4
pn-pt 9.00 do 20.00
so. 9.00 do 13.00

e-mail: biuro@denteamed.pl

 

UWAGA!

W zakładce
"Projekt POKL"
znajdują sie zapytania
ofertowe na usługi
szkoleniowe dla kadry
Deentimed s.c.Denteamed

Usługi - Periodontologia (leczenie chorób dziąseł i przyzębia)

Stres , schorzenia ogólnoustrojowe , przyjmowane leki , czynniki genetyczne , używki (np. papierosy), ale przede wszystkim odkładająca się na powierzchni zębów płytka nazębna oraz zła higiena jamy ustnej mogą doprowadzić do rozwoju chorób dziąseł i przyzębia. Już początkowe objawy, takie jak zaczerwienienie dziąseł czy też ich krwawienie w czasie szczotkowania powinny nas zaniepokoić i skierować do stomatologa.

Nieleczone stany zapalne dziąseł mogą rozwinąć się w zapalenie przyzębia. Stan ten może doprowadzić do nieodwracalnego zniszczenia aparatu zawieszeniowego zębów a tym samym ich utraty. Regularne zabiegi takie jak skaling , piaskowanie czy też w razie potrzeby kiretaż mogą wyeliminować lub zatrzymać rozwój procesów chorobowych.

W naszym gabinecie zapraszamy państwa na zabiegi profesjonalnego usuwania kamienia nazębnego (czyli skaling) aparatami ultradźwiękowymi. Kamień nazębny odkładając się na powierzchni zębów przyspiesza gromadzenie się płytki nazębnej doprowadzając do wystąpienia stanu zapalnego dziąseł.

Skaling jest zabiegiem bezbolesnym, jednakże na prośbę na pacjentów zapewniamy pracę ze znieczuleniem. Procedura ta powinna być wykonywana 2 razy do roku , a w przypadku zwiększonego ryzyka wystąpienia chorób przyzębia , nawet częściej. Po skalingu nasi lekarze poinstruują państwa jak należy dbać o higienę jamy ustnej i jakie preparaty stosować w celu jak najdłuższego utrzymania efektu.

W przypadku występowania kamienia poniżej linii dziąseł proponujemy państwu kiretaż. Jest to zabieg wykonywany w znieczuleniu , który ma na celu oczyszczenie powierzchni korzenia zęba z kamienia oraz zalegającej tam płytki nazębnej; konieczne jest również dokładne wygładzenie powierzchni korzenia.

U wielu pacjentów oprócz kamienia obecne są przebarwienia czy też osady nazębne wywołane między innymi nalotem z dymu nikotynowego , kawy czy herbaty. W takich przypadkach oprócz usunięcia kamienia zapraszamy na piaskowanie zębów.

W gabinecie Denteamed mamy do dyspozycji wysokiej jakości piaskarki oraz unity wyposażone w ssaki , dzięki czemu rozpylający się pod dużym ciśnieniem proszek wraz z sprayem wodnym jest szybko usuwany zapewniając duży komfort zabiegu.
do góry strony | przejdź do usług