Szybki kontakt

Denteamed

NZOZ Denteamed

tel. (81) 479-37-88
20-817 Lublin
ul.Poligonowa 12/4
pn-pt 9.00 do 20.00
so. 9.00 do 13.00

e-mail: biuro@denteamed.pl

 

UWAGA!

W zakładce
"Projekt POKL"
znajdują sie zapytania
ofertowe na usługi
szkoleniowe dla kadry
Deentimed s.c.Denteamed

Usługi - Endodoncja mikroskopowa

Endodoncja czyli powszechnie - leczenie kanałowe - w ostatnich latach uległa ogromnemu postępowi.

Zęby jeszcze do niedawna skazane na usunięcie dziś są zachowywane właśnie poprzez nowoczesne leczenie endodontyczne. Dzięki wprowadzeniu do pracy stomatologa urządzeń zapewniających pracę w powiększeniu( mikroskop , lupa) możliwe jest znacznie bardziej precyzyjne odnalezienie oraz opracowanie systemu kanałów korzeniowych.

Dostępne na rynku narzędzia oraz materiały płuczące i wypełniające zapewniają efektywne oczyszczenie kanałów oraz ich następne szczelne wypełnienie.

W gabinecie Denteamed mamy do dyspozycji nie tylko mikroskop czy lupę ale również aparaturę do radiowizjografii cyfrowej umożliwiającą dokładną diagnostykę , która jest niezbędna do wdrożenia odpowiednich procedur leczniczych. Bardzo niskie dawki promieniowania pozwalają na bezpieczne wykonywanie kilku zdjęć także w trakcie leczenia w celu oceny jego skuteczności i poprawności postępowania. Staramy się unikać klasycznego i przez wiele lat stosowanego „zatruwania” zębów i stosować leczenie w znieczuleniu aby zapewnić ochronę tkanek okołowierzchołkowych oraz uchronić pacjenta przed bólem w trakcie leczenia czy między wizytami.

Do wypełnienia systemu kanałów korzeniowych proponujemy naszym pacjentom kondensację boczną gutaperki oraz wypełnienia termoplastyczną gutaperką.

Staramy się uświadomić naszym pacjentom, iż niezwykle ważnym aspektem leczenia jest prawidłowe odtworzenie tkanek zęba, które w przypadku zębów leczonych endodontycznie są niejednokrotnie utracone w znacznym stopniu. Bardzo często konieczne jest wzmocnienie zęba włóknami szklanymi oraz odbudowę materiałem wypełniającym lub też wykonanie uzupełnienia protetycznego.
do góry strony | przejdź do usług